• Prvé rodičovské čítanie

• Zaujímavé, zábavné, poučné, nezvyčajné, hravé, emotívne, povznášajúce, motivujúce, zmysluplné, veľkorysé bolo prvé rodičovské čítanie Dorotkinho ocina v 3.A. Tretiaci citlivo vnímali vťahujúci prednes a nezvyčajné prostredie zámočníckej dielne s vtipným príbehom a rozprávkovými kúzlami z knihy Žabky inštalatérky pána spisovateľa Braňa Jobusa. Rodičovské čítanie nás veľmi potešilo a povzbudilo. Ďakujeme Dorotkinmu ocinovi za skvelé odštartovanie rodičovského čítania v našej triede!

• Na Račkeje dvore

• Dňa 24.9.2024 vystupovali deti z DFS Studnička krásnom prostredí, ktoré dýcha životom našich predkov. Bolo to na Račkeje dvore v Mačove. Podľa slov majiteľov, pána a pani Blahových,domček v Račkeje dvore je najstaršou zachovanou obytnou budovu v Mačove. Studničku pozvali na vystúpenie pani učiteľky a deti z MŠ z Prievidze, ktorí mali na gazdovskom dvore exkurziu. Opäť sa ďalšia generácia detí s obdivom dozvedela o múdrosti a zručnosti našich predkov. Všetky deti aj pani učiteľky zaujal skvelý výklad pána a pani Blahových o živote ľudí, nástrojoch, ktoré používali v kuchyni aj na roli, o povozoch, ... Studnička zožala zaslúžený potlesk a pochvalné slová za predvedenie hier, spevu, tanca, dohadovania,.... detí pri pasení husí a kravičiek v pod názvom Za dedinou, Ďakujeme za láskavý dotyk s históriou!

• Ponuka pre žiakov 1. stupňa

• Dvakrát v týždni po jednej hodine v telocvični školy ponúkame možnosť pre mladších žiakov venovať sa karate pod taktovkou skúsených karatistov. Ukážky tréningu uvidia žiaci  - vo štvtok 5.9.2024 ako súčasť účelového cvičenia.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2024/2025

• Otvorenie školského roka svojím slávnostným príhovorom potvrdila pani riaditeľka Gabriela Paulďurová, pán starosta Radovan Iliaš. Žiaci i zamestnanci školy dnes začali so slniečkom a úsmevom na tvári. Nech nás všetkých spoločná vzájomná práca teší a napĺňa, nech každý využíva ponúkané možnosti, aby bol spokojný, šťastný, úspešný. Ďakujeme pánovi starostovi Radovanovi Iliašovi za mié pozitívne slová na adresu žiakov, zamestnancov a rodičov a ďakujeme aj všetkým rodičom, ktorí sa zúčastnili slávnostného otvorenia.