• eTwining - medzinárodné priateľstvo

• eTwinning je medzinárodné partnerstvo medzi školami. Prostredníctvom práce na projektoch sa spoznávajú žiaci zo všetkých kútov Európy. Komunikácia najčastejšie prebieha v anglickom jazyku, ale tiež v nemčine a iných európskych jazykoch.

Prácou na projekte eTwinning majú žiaci možnosť zdokonaliť svoje jazykové, počítačové, komunikačné zručnosti. V neposlednom rade to vnímajú ako zábavu a možnosť spoznať nových ľudí a krajiny, v ktorých žijú. Korodinátorkou projektu je Mgr. Marta Tkáčová.

eTravel - propagačné videá o turistických destináciách v našom najbližšom okolí v školskom roku 2016/2017

Videá spracovali samotní žiaci, vyučujúca zabezpečovala technickú podporu a riešila organizačné záležitosti.

Bojnice - https://www.youtube.com/watch?v=kbByBntpKi8
          Nitrianske Rudno - https://www.youtube.com/watch?v=Xbq-l02mulc
          Čičmany - https://www.youtube.com/watch?v=nUsDgUFgT8E

Multilingual Dictionary – Viacjazyčný slovník v školskom roku 2015/2016

Žiaci v rámci krúžku eTwinning pracovali na tvorbe elektronického trojjazyčného slovníka. Pôvodný zámer – vytvoriť štvorjazyčný (anglicko-slovensko-poľsko-španielsky) slovník sa nám nepodarilo uskutočniť, pretože španielska škola s nami prerušila kontakt uprostred práce. Žiaci naprogramovali jednoduchú webovú stránku, do ktorej vložili autorské fotografie prekladaných slov a ich preklad v troch jazykoch. Obsahuje 10 slov na každé písmeno abecedy.

Getting closer – projekt v školskom roku 2014/2015

V tomto školskom roku sa rozrástol počet zúčastnených žiakov. Vo svojej práci sa budú v postupných krokoch zameriavať na prezentáciu seba, svojej školy, svojej obce a napokon krajiny. Prvý krát sa pokúsime o on-line rozhovor so žiakmi partnerskej školy v Poľsku.

Budú predstavovať národné jedlo – prostredníctvom fotoreceptu, miesta, ktoré sa oplatí navštíviť, zvyky počas najvýznamnejších sviatkov a podobne.

English Party – Projekt školského roka 2013/2014

V rámci tohto projektu mali žiaci veľmi rozmanité úlohy. Spolupracovali sme s rumunskou školou. Cieľom bolo zorganizovať party pre spolužiakov, ktorá by niesla čo najviac prvkov anglickej kultúry. Podávali sa anglické koláčiky, nesmel chýbať anglický čaj s mliekom, počúvala sa anglická hudba.

Samotná party však pre účastníkov eTwinningu bola už čerešničkou na torte. Predtým absolvovali mesiace príprav. Starostlivo naplánovali každý detail. Pozvánky, program, menu, hudbu, a množstvo iných drobností. Súčasťou projektu bolo aj získanie finančných prostriedkov na pokrytie nákladov. Zorganizovali burzu, kde predávali vlastné výrobky. Takto si zarobili dosť na to, aby pokryli svoje výdavky na party a ešte im zostalo.

Z ich náročnej práce nakoniec profitovali aj pozvaní spolužiaci, ktorých jedinou úlohou bolo priniesť si dobrú náladu.

English Newspaper – Projekt školského roka 2012/2013

Projekt, kde sa žiaci naučili niečo viac o práci novinárov. Výsledným produktom tohto projektu bola titulná stránka novín v anglickom jazyku. V presne určený deň – 24. januára 2014 - si všetky zúčastnené školy (2 španielske, poľská, francúzska a naša), kúpili najdôležitejšie noviny, ktoré vychádzajú v danej krajine. Potom starostlivo vybrali články, ktoré považovali za podstatné. Tie preložili a vytvorili „titulnú stranu“ novín – akési noviny reprezentujúce všetky noviny v krajine. Tie sme potom zverejnili na portáli. Ostatní účastníci potom kládli otázky a písali komentáre k novinovým článkom.

Tejto práci predchádzala teoretická príprava, kde sme sa dozvedeli o tom, kto v novinách pracuje, ako vznikajú, aké rubriky v nich bývajú.

Our places of living – Projekt školského roka 2011/2012

Projekt zameraný na spoznávanie krajín a zvykov zúčastnených škôl. Žiaci po predchádzajúcej teoretickej príprave vytvorili prezentáciu s fotodokumentáciou okolia svojich škôl. K fotografiám pripojili komentár. Súčasťou projektu bola výmena vianočných a veľkonočných pohľadníc, opísanie sviatočných zvykov.  Spolu s partnerskou školou z Poľska sme zdieľali výsledky svojej práce v pracovnom prostredí projektu.