• Obvodné kolo v stolnom tenise

• Dňa 27. 10. 2023 sa žiaci Imrich Cigáň, Erik Janíček, Nicolas Maděránek a Matthias Vajda zúčastnili obvodného kola súťaže v stolnom tenise v Nitrianskom Rudne. Našich stolnotenistov čakali súperi z Nitrianskeho Rudna, Novák, Lehoty pod Vtáčnikom či Dolných Vesteníc. Hoci sa naši žiaci zapojili po prvýkrát, po odohratých zápasoch ich to nabudilo a tešia sa aj na budúci rok. Získali nové skúsenosti, videli rôzne techniky, ktoré sa budú snažiť zlepšovať počas hodín športového krúžku v stolnom tenise. Chlapci obsadili 4. miesto, ku ktorému im gratulujeme a veríme, že o rok sa budú chcieť prebojovať ešte ďalej. Počas zápasov im dodával nádej a dával cenné rady aj pán M. Caňo, ktorému ďakujeme za spoluprácu.

• Deň školských knižníc

• Štvrtý októbrový pondelok oslavujú aj školské knižnice svoj pamätný deň. Pri návšteve našej školskej knižnice si pani učiteľky vyučujúce slovenský jazyk a literatúru (Mgr. Jánošková, Mgr. Hanusová, Mgr. Môciková, PaedDr. Hatványiová, Mgr. Vajdová a Mgr. Vargová) pripravili pre svojich žiakov rôznorodé čitateľské aktivity.

• Divadelné predstavenie MIND

• Stretnutie s umením nie je záležitosťou bežného  života. Nevšedný zážitok z divadelného umenia si dnes, 10.10.2023, v predstavení MIND, dopriali prváci, druháci, tretiaci a štvrtáci. Dnes už aj deti vedia, že to, kým sme, vzniká vnútri nášho mozgu, za neustálej spolupráce so zvyškom tela.  No umelecké stvárnenie: ako sa rodí myšlienka, ako funguje mozog, ako si ukladá spomienky, ako vznikajú nápady, ...  zanechalo silný estetický zážitok v srdci a priestor na premýšľanie v našich hlávkach. Ďakujeme za nevšedný divadelný deň!

• Áno, jazykom!

• Európsky deň jazykov sa oslavuje každoročne 26. septembra z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu už od roku 2001. V našej škole sme podporu učenia sa jazykov pretavili do aktivít na vyučovaní cudzích jazykov počas celého týždňa od 25. 9. do 29.9.2023. Ako Týždeň jazykov prebiehal? Žiaci 2. stupňa pracovali s umeleckým textom v jazykoch, ktoré naša škola ponúka: v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Veľmi dobre si poradili s porozumením, výslovnosťou, prácou s hlasom, vnorením sa do rolí, s gestami, zrozumiteľným prejavom, dramatizáciou, grafickým spracovaním ... Príjemné jesenné počasie prialo učeniu v triedach aj učeniu vonku. Téma textu bola blízka: známa z detstva, z poznania slovenskej ľudovej kultúry - rozprávka. A práve rozprávka Červená čiapočka v angličtine, nemčine a ruštine dala priestor rozvíjať jazykový, dramatický aj estetický prejav. Výsledkom spoločnej nadšenej práce sú milé, zábavné, láskavé fotky a videá. Aj prostredníctvo nich hovoríme v našej škole: Áno, jazykom! Link na videá:

• SEPTEMBER V ŠKD

September je za nami. S deťmi z ŠKD sme nezaháľali a hneď, ako zasadli do školských lavíc, sme sa pustili do práce. Najskôr sme si stanovili pravidlá správania sa v ŠKD a v jedálni. Veľa sme sa rozprávali o zážitkoch z prázdnin, ale venovali sme sa aj rôznym témam a aktivitám: Deň čokolády, Deň mlieka, rozprávali sme sa o vitamínoch, o dennom režime, deti si sami vyskúšali ošetrovanie rán. Stretnutie s kamarátmi po letných prázdninách je príjemnou zmenou, konečne sa mohli spolu hrať, rozprávať. Keďže nám počasie stále praje, dosýtosti sa mohli „vyšantiť“ na školskom dvore.