• DECEMBER V ŠKD

Ani v decembri sme sa v ŠKD nenudili. Cez adventné obdobie deti vyrábali ozdoby na stromček, maľovali zimnú krajinu, vyrobili mikulášske čizmičky, napísali list Ježiškovi, vyrobili Betlehem. Mysleli sme aj na našich najbližších a seniorov a deti im vyrobili vianočné pozdravy. S veľkým nadšením sme plnili úlohy z adventného kalendára. Využili sme poslednú snehovú nádielku - deti sa ešte dosýtosti "vyšantili" na snehu.

• Čarovné Vianoce u starej mamy

• Na Vianoce sa deti vždy tešia! Aj preto deti z DFS Studnička veľmi radi prijímajú milé pozvanie FS Bukovec v spolupráci s Obecnou knižnicou v Diviakoch nad Nitricou na Čarovné Vianoce v kuchyni starej mamy. Dňa 17.12.2023 po sviatočnom nedeľnom obede, kedy sme v rodinách na zapálili už tretiu sviečku symbolizujúcu priateľstvo, si deti obliekli súčasti tradičného ľudového odevu a stretli sa v priestoroch obecného múzea a knižnice. Srdečne a úprimne zneli tradičné koledy a vinše vyjadrujúce úctu voči predkom a zvykom. Aj deti zo Studničky v programe ´´Zahrajme sa akože na koleduvanie´´ ukázali jedinečné zvyklosti v rodinách našej obce, a to detsky: prirodzene, hravo, veselo, vtipne, naplno. K príjemnej predvianočnej atmosfére prispela vôňa koláčikov, oblátok, chutnej kapustnice, čaju, priateľských stretnutí a srdečných rozhovorov. Ďakujeme veľmi pekne za spoločne prežité sviatočné popoludnie a milé darčeky!

• November v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album November v ŠKD.

November v našej ŠKD bol veľmi tvorivý a pracovitý. Pár dní sme bojovali s padajúcim lístím, ktoré nám neposlušný vietor zhadzoval zo stromov. Naučili sme sa, čo patrí a čo nepatrí do našich desiatových boxov, aby sme zvládli celý deň v škole. Rozprávali sme sa o tom, ako sa zvieratká pripravujú na dlhu zimu a pár sme si aj vyrobili. Vyrobili sme si aj babičky s farebnými sukňami. Keďže máme radi rozprávky, vyrobili sme si aj mini divadielka, s ktorými môžeme zahrať rozprávku aj doma našim rodičom. Vianoce sa blížia a aj u nás v ŠKD sa na ne pripravujeme. Na náš vianocný stromček sme si vyrobili ozdoby a pani zima nám dopriala snehovú nádielku, ktorú si užívame na školskom dvore.

• Dejepisná exkurzia

• Od začiatku tohto školského roku sa na hodinách dejepisu ponorili do praveku, o ktorom sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí. Ale držať v ruke ozajstnú skamenelinu, vyrobiť si svoju vlastnú a nazrieť do histórie našich obcí, sa nedá každý deň. A tak naši šiestaci využili prebiehajúce výstavy v Hornonitrianskom múzeum v Prievidzi a v novembri dve z nich navštívili. Dozvedeli sa veľa nových informácií a odchádzali domov aj s malými darčekmi, za ktoré ďakujeme pánovi riaditeľovi Igorovi Vavrovi. Určite sme múzeum nenavštívili poslednýkrát.

• Studnička v obradnej miestnosti

• Dňa 1. 12. 2023 sa deti zo Studničky v obradnej miestnosti Obecného úradu v Diviakoch nad Nitricou zúčastnili úprimného prijatia občanov našej obce pánom starostom pri príležitosti významným udalostí v obci: narodenia detí, získania bronzovej či striebornej plakety darcov krvi, jubilejných sobášov či životných jubileí. Deti zo Studničky boli v úlohe vystupujúcich. V obradoch v slávnostnej atmosfére cti vysloviť úctu, blahoželanie, poďakovanie, radosti úprimne podať ruku, vnímania čara piesní či slov básnikov deti zo Studničky vystúpili hravým, srdečným a šibalským programom. Celé piatkové popoludnie vystihujú slová: pod dobré sme podpísaní srdcom. Ďakujeme!