• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň narcisov.

Deň narcisov Už dvadsiatykrát naša škola podporila zbierku Ligy proti rakovine - Deň narcisov. Tí, ktorí si pripli žltý kvietok, vyjadrili solidaritu s onkologickými pacientami a ich rodinami. Už tradične sme spolupracovali s členkami ZO SZZP Diviacka Nová Ves. Aj vďaka ich pomoci a aktivite našich dobrovoľníkov sa podarilo v našich obciach vyzbierať spolu 1165€, ktoré boli poslané na účet Ligy proti rakovine. Všetkým patrí veľké ĎAKUJEME.

• Slávik - školské kolo

• Najväčšia koncentrácia muzikálnych detí z celej našej školy bola dňa 26.apríla 2023 v 3.A. Stretli sa tu deti, ktoré vedia veľmi dobre pracovať so svojimi hlasivkami, obľubujú slovenské ľudové piesne, svojim spevom vedia šíriť krásu našich ľudových piesní aj do okolia a sú postupujúcimi z triednych kôl speváckej súťaže Slávik Slovenska. V troch kategóriách súťažilo v školskom kole až 17 speváckych talentov. Ich spevácke výkony boli úžasné! Porota v zložení: pani učiteľka Jánošková a ôsmačky Emmka Iliašová a Paťka Horniaková mala nezávideniahodnú úlohu – rozhodnúť o umiestnení spevákov. A aký je verdikt? V I. kategórii v silnej konkurencii sa o 1. miesto delili šikovné speváčky-tretiačky: Katka Dodoková a Zuzanka Vaňová, 2. miesto Elly Čahojová z 2.A, 3. miesto Dorotka Paulďurová z 1.A. V II. kategórii svojim spevom a vlastným sprievodom na heligónke porotkyne očarila a 1.miesto získala Leuška Špeťková z 5.A, 2.miesto Vaneska Iliašová zo 4.A, 3. miesto Dávidko Vavro zo 4.A V III. kategórii: 1. miesto Lilianka Pročková. Oceneným srdečne blahoželáme! Radosť v srdci a krásne pocity si však odnesú všetci prítomní. Vďaka úžasným slovám uznania, ktoré si vzájomne vyjadrili súťažiaci speváci! Je krásne počuť slová ocenenia: „som prekvapená, že aj menšie deti spievajú tak čisto a pekne“, „je asi ťažké a veľmi sa mi páčil spev a hra na heligónke“, „prekvapil ma pestrý výber ľudových piesní“, ... Na výnimočnom stretnutí „školských slávikov“ radostne zaznela aj pieseň, ktorá je symbolom školy – školská hymna. Ďakujeme za krásne umelecky a krásne ľudsky strávený čas!

• PASOVANIE PRVÁKOV ZA ČITATEĽOV KNIŽNICE

• Po osemmesačnej školskej usilovnej práci poznajú naši prváci všetkých 46 písmen slovenskej abecedy a dokážu čítať správnou technikou. Aby mohli svoje čitateľské zručnosti zdokonaľovať, stali sa dnes oficiálnymi čitateľmi Obecnej knižnice v Diviakoch nad Nitricou.

• Oslava Dňa Zeme

Dnes sme oslavovali spolu s našou Zemou jej sviatok. Pre žiakov boli pripravené zaujímavé aktivity. V triede bol premietaný film o živote zvierat počas roka. Pán Balucha z Lesnej správy Nitrianske Rudno pripravil zaujímavú besedu o živote v lese spojenú s názornými ukážkami.

Žiaci 9. ročníka pripravili pre mladších spolužiakov aktivity s envrontematikou. Deti vyrábali záložky z prírodných materiálov, triedili odpad, hádzali šiškou na cieľ, prekonávali prekážkovú dráhu a svoje vedomosti si overili riešením pracovných listov a v kvíze kahoot. Deň bol plný zábavy a zážitkov.

• Marec v ŠKD

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec v ŠKD.

V ŠKD sme mali veľmi zaujímavý marec. Hneď na začiatku marca sme sa vrátili v čase, a to rovno do stredoveku. Pani vychovávateľka Maťka nám porozprávala veľa zaujímavostí o hradoch a zámkoch na Slovensku a aj o svojej práci sprievodkyne na Bojnickom zámku. My sme sa potom zahrali na stredovekých staviteľov a vytvorili sme si vlastné hrady. Určite aj vy poznáte rozprávku o čarovných fazuľkách, ktoré vyrástli až do oblakov a tam bol hrad, v ktorom býval obor so sliepkou, ktorá znášala zlaté vajíčka. V ŠKD sme tiež sadili čarovné semienka, z ktorých vyrastú rastlinky, ktoré prinesú bohatú úrodu uhoriek, rajčín, či ako korenie prevoňajú jedlo v mamičkinej kuchyni. Okolo nás sa prebúdza príroda a ako prvé vystrkujú hlávky krehké kvietky snežienok narcisov a tulipánov. Kvietkami sme potešili aj všetky dôležité ženy v našom okolí a tiež pani učiteľky, ktoré mali tiež svoj sviatok. Nič na tomto svete by bez vody neprežilo a tak sme si v ŠKD pripomenuli, aká je voda a hlavne jej ochrana dôležitá. Marec je mesiac knihy a na to sme nezabudli ani my. Navštívili sme knižnicu, vyrobili sme si farebné záložky, aj sme si vyskúšali, ako sa vyrába kniha. Dve naše knižky poputovali do našej materskej škôlky a dúfame, že sa škôlkarom knižky páčia a pani učiteľky im krátke rozprávky čítajú pred spaním. Pripravili sme sa aj na Veľkú noc a vyrobili sme si nielen farebné kraslice, ale vyzdobili sme si školu a budovu ŠKD. Dúfame, že počasie a slniečko nám budú priať a my budeme môcť viac času tráviť hrami na školskom ihrisku.