• Halloween

• Halloween je sviatok, ktorý sa slávi najmä v anglicky hovoriacich krajinách. Súčasťou osláv je vyrezávanie tekvíc, obliekanie sa do strašidelných kostýmov a koledovanie v podvečer 31.októbra. Žiaci 1.stupňa sa s Halloweenom oboznámili v rámci multikultúrnej výchovy na hodinách angličtiny prostredníctvom piesní a hier.

• Panáky z lístia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Panáky z lístia.

Tretiaci sa poriadne na pracovnom vyučovaní pozabávali. Pri tvorbe panákov výskali, tešili sa, snažili sa mať panáka najmohutnejšieho a najkrajšieho. Všetkých práca bavila a zhodne skonštatovali, že každej skupine sa panák podaril. Šikovný pán školník pomohol s drevným podstavcom. Listové panáky dopĺňajú jesennú výzdobu pri ŠKD.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Záložka do knihy spája školy.

Motívom projektu bolo heslo Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie. Výberom, podľa počtu žiakov, našej škole bola priradená Základná škola na ulici Za vodou v Starej Ľubovni v Prešovskom kraji. Tvorenie záložiek prebiehalo v prvej polovici októbra. Balík so záložkami doplnili výrobky, ktoré sú typické pre našu školu – časopis Ježko, voskový obrúsok, taška na pečivo, sušené bylinky, informačný leták  o škole a obci. Obálka so 156 záložkami bola doručená k nám do školy  v piatok 24. októbra. Všetky záložky postupne našli svojich čitateľov. O činnosti partnerskej školy nás informuje časopis Vodníček. Ďakujeme žiakom za snahu, trpezlivosť a krásne výtvarné prevedenie záložiek.

• Svetový deň cestovín

Dňa 25. 10. sme si s deťmi z ŠKD III. pripomenuli Svetový deň cestovín. Deti vyrobili plagát a podľa vlastnej fantázie náhrdelníky a náramky z cestovín.

• Exkurzia do školskej kuchyne

• Počas pracovného vyučovania tretiaci získali od pani kucháriek zaujímavé informácie o tom, ako sa každý deň varí obed. Poprezerali si stroje a prístroje, veľa sa pýtali. Či je medzi nimi budúci kuchár, ukáže čas.

• Ovocný dezert

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ovocný dezert.

Ovocný dezert V téme príprava pokrmov na pracovnom vyučovaní štvrtáci pracovali a konzumovali. To, čo si vytvorili, zjedli s veľkou chuťou. Na opis hodiny citujem žiakov: - bolo to veľmi dobré, - vrstvy som urobil dobre a piškóty s ovocím som tiež vybral dobré, - veľmi ma bavilo robiť dezert a piškóty boli mäkké ako oblak!, - bol to môj najlepší dezert v živote, - nabudúce by som to vylepšila tým, že dám menej posýpky, - už sa teším na ďalší dezert.

• Šarkaniáda v ŠKD

Dňa 14.10.2022 sme mali v našej ŠKD šarkaniádu. Prialo nám počasie a krásne šarkany premenili oblohu nad školským areálom na farebné divadlo.

• Senior Banky

Dňa 14.10.2022 sa žiaci z ŠKD vybrali ,pri príležitosti mesiaca úcty k starším, do zariadenia Senior Banky. Pre seniorov si pripravili krátky program ,ktorým im spríjemnili všedností bežných dní. Okrem programu sme darovali starkým aj drobné darčeky, ktoré pochádzajú z rúk našich žiakov a pani učiteliek.

• FLAG FUTBAL

• Naša škola je zapojená do projektu MODULY. Ide o projekt ministerstva školstva pre žiakov 2., 3. a 4.ročníka ZŠ, ktorého cieľom je priniesť na hodiny TSV inovatívny obsah prostredníctvom športových zväzov, klubov a organizácií. Ako prvá nás oslovila Slovenská asociácia amerického futbalu. Počas septembrových a októbrových hodín telesnej výchovy a športu (pre každý ročník je určených 6 vyučovacích hodín) sa žiaci pod vedením trénera Jakuba oboznámili s FLAG FUTBALOM. Malí športovci sa nielen naučili mnoho nového, ale najmä zažili veľa zábavy.

• Jeseň v ŠKD

V septembri sa deti zoznámili s novými hračkami a pomocou rôznych výtvarných techník vyjadrili meniacu sa jesennú prírodu.