• Exkurzia do školskej kuchyne

• Počas pracovného vyučovania tretiaci získali od pani kucháriek zaujímavé informácie o tom, ako sa každý deň varí obed. Poprezerali si stroje a prístroje, veľa sa pýtali. Či je medzi nimi budúci kuchár, ukáže čas.

• Ovocný dezert

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ovocný dezert.

Ovocný dezert V téme príprava pokrmov na pracovnom vyučovaní štvrtáci pracovali a konzumovali. To, čo si vytvorili, zjedli s veľkou chuťou. Na opis hodiny citujem žiakov: - bolo to veľmi dobré, - vrstvy som urobil dobre a piškóty s ovocím som tiež vybral dobré, - veľmi ma bavilo robiť dezert a piškóty boli mäkké ako oblak!, - bol to môj najlepší dezert v živote, - nabudúce by som to vylepšila tým, že dám menej posýpky, - už sa teším na ďalší dezert.

• Šarkaniáda v ŠKD

Dňa 14.10.2022 sme mali v našej ŠKD šarkaniádu. Prialo nám počasie a krásne šarkany premenili oblohu nad školským areálom na farebné divadlo.

• Senior Banky

Dňa 14.10.2022 sa žiaci z ŠKD vybrali ,pri príležitosti mesiaca úcty k starším, do zariadenia Senior Banky. Pre seniorov si pripravili krátky program ,ktorým im spríjemnili všedností bežných dní. Okrem programu sme darovali starkým aj drobné darčeky, ktoré pochádzajú z rúk našich žiakov a pani učiteliek.

• FLAG FUTBAL

• Naša škola je zapojená do projektu MODULY. Ide o projekt ministerstva školstva pre žiakov 2., 3. a 4.ročníka ZŠ, ktorého cieľom je priniesť na hodiny TSV inovatívny obsah prostredníctvom športových zväzov, klubov a organizácií. Ako prvá nás oslovila Slovenská asociácia amerického futbalu. Počas septembrových a októbrových hodín telesnej výchovy a športu (pre každý ročník je určených 6 vyučovacích hodín) sa žiaci pod vedením trénera Jakuba oboznámili s FLAG FUTBALOM. Malí športovci sa nielen naučili mnoho nového, ale najmä zažili veľa zábavy.

• Jeseň v ŠKD

V septembri sa deti zoznámili s novými hračkami a pomocou rôznych výtvarných techník vyjadrili meniacu sa jesennú prírodu.

• Prázdninové zošity

• Žiaci II.A zúročili svoje nadobudnuté vedomosti a zručnosti z prvej triedy pri tvorbe prázdninových zošitov. Zošity sú veľmi rôznorodé ( tak ako ich autori:-)), no zároveň sú všetky veľmi zaujímavé a krásne spracované.

• Začiatok školského roku 2022/2023

• Začiatok nového školského roku 2022/2023: na účel školského vyučovania v škole sa predkladá vyhlásenie o bezpríznakovosti - prístupové mená a heslá pre zákonných zástupcov žiakov 2. - 9. ročníka v IZK zostávajú v platnosti. Prváci dostanú tlačivo na priateľskom stretnutí Koláčik u pani riaditeľky. Tlačivo je k dispozícii na stiahnutie tu: vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_15082022.pdf​​​​​​​

• Prihlasovanie na stravu v ŠJ 2022/2023

• Oznamujeme zákonným zástupcom žiakov, ktorí majú záujem prihlásiť svoje deti a žiakov na stravovanie v školskej jedálni, aby si stiahli prihlášku - zápisný lístok a predložili v školskej jedálni v termíne 16.-20.8.2022 v čase od 7. hod. do 14. hod. osobne alebo podpísaný a preskenovaný poslali mailom na jedalen.diviaky@gmail.com
            Prihlášku je možné vyzdvihnúť aj osobne v uvedenom termíne a čase. Na základe zápisného lístka vám bude vypočítaná suma, ktorá musí byť pripísaná na účet jedálne posledný pracovný deň predchádzajúceho mesiaca, teraz do 31.8.2022.Tlačivá sú priložené nižšie. Tešíme sa na vás. 0950 559 404

• LETNÁ ŠKOLA 25. 7. - 29. 7. 2022

Druhý týždeň LETNEJ ŠKOLY je za nami. S deťmi sme navštívili veľa zaujímavých miest - Ranč medzi vodami, kostolnú vežu, Studničku, Funpark a Hornonitrianske múzeum. Maľovali kamene, vyrobili farebné obrázky z korálikov, maľovali si tričká podľa vlastnej fantázie, v múzeu si mohli vyskúšať techniku odtláčania farieb - litografiu. Veríme, že sa deťom páčilo a domov odchádzali spokojní a plní pekných a nezabudnuteľných zážitkov.

• Letná škola 18.-22.7.2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Letná škola 18.-22.7.2022.

Utorok - cyklovýlet a maľovanie tričiek. Streda - Gazdovské dvory a oddych pri rozprávke. Ďakujeme manželom Blahovým za zaujímavé rozprávanie o živote našich predkov a prevedenie po pekných Gazdovských dvoroch.

• Diviacka latka

• Školským kolom súťaže v skoku do výšky Diviacka latka sme ukončili sériu športových podujatí v rámci projektu Citius, Altius, Fortius ( Rýchlejšie, vyššie, silnejšie).

Medzi dievčatami sa najviac darilo Ninke Mišiakovej, ktorá získala 1.miesto. Na 2.mieste sa umiestnili Emka Plachá spolu s Natálkou Belkovou a 3.miesto si vybojovala Lucka Hanusová.

Medzi chlapcami bola väčšia konkurencia, no po rovnakom podanom výkone chlapci Tobiáš Hurtiš, Jakub Mihálka a Enriko Divéky prijali spoločne delené prvé miesto. Blahoželáme!

Projekt bol podporený Nadáciou Volkswagen Slovakia sumou 2500€.